Спочатку кухню купити або краще плитку на фартух укласти? Питання не таке вже банальний, а «вірних» відповідей - кілька.
Напевно ви провели не один вечір, гортаючи фото готових кухонь - «збираючи ідеї»: продумали і начинку, і колір, форму фасадів, і деталі. А ще проаналізували власні звички і зрозуміли - чого не вистачає на нинішній кухні: образно кажучи, склали до неї «список претензій». План склався, можна починати ремонт і замовляти меблі? Не поспішайте.
Прочитайте умови замовлення гарнітура
Якщо ви вже вибрали постачальника меблів, то напевно знаєте, як довго будуть виготовляти вашу кухню. Деякі фабрики привезуть гарнітур зі складу буквально на наступний день (ну або через символічні два тижні), якісь кухні доведеться чекати всі шість. Очевидно, що кухня з доставкою «завтра» вимагає повністю підготовленого приміщення. А та кухня, що приїде через шість тижнів - може бути зараз в бетоні: гарнітур замовляти саме час. Вам точно не доведеться «спотикатися об коробки».
Порада: Якщо у вас складне приміщення або те, що ви задумали, має бути вбудовано впритул - викличете замірщика з салону. Буде прикро, якщо шафки банально не увійдуть через помилку з рулеткою. Багато салонів включають завмір в вартість проекту за умови, що ви будете замовляти у них.
Приміряйте і замовте кухню
В салон потрібно приходити, маючи план з розмірами на руках, а також загальне уявлення про потрібні вам наповнення, стиль і кольори гарнітура - так робота піде швидше і веселіше. Консультант накреслить план шафок з розмірами виходячи з наявних можливостей фабрики.
Початковий ескіз - начерк гарнітура - роблять практично в будь-якому салоні без передоплати, а ось весь пакет документації, необхідний для початку ремонтних робіт, дають тільки після укладення договору та внесення авансу. Цей пакет включає в себе ескіз кухні із зазначенням всіх розмірів шаф, використовуваних механізмів, а також розгорток стін із зазначенням місць підведення води і каналізації, розеток і вимикачів, висновків кабелю для освітлення. Все це дуже стане в нагоді на наступних етапах ремонту в кухні.
Визначтеся з побутовою технікою
Ні, купувати відразу не потрібно - зрозумійте, які вимоги до підключення електроприладу. Менеджер в салоні кухні вказав вам на плані розташування і необхідну кількість розеток, що відносяться до вбудованої побутової техніки - будь то духова шафа, варильна поверхня, посудомийна машина і т. Д. Ваше завдання - зрозуміти, саме як підключаються конкретні (вибрані вами) прилади. Особливо багато питань викликають електричні варильні поверхні і духовки - якісь моделі працюють від звичайної розетки, якимось потрібно трифазна.
Розберіться з витяжкою
Буває, витяжку запланували (в салоні навіть її форму вказали), а як вона з'єднається з вентиляційним отвором - не подумали: вже якось з'єднається. Ось тільки гофра, змонтована відкритим способом, в кухні виглядає чужорідним тілом, кидається в очі і всіляко натякає на непродуманість деталей. Про пластикові короба взагалі промовчу - естетики в них нуль.
Подбали про все вчасно? Тоді висока ймовірність, що після ремонту ви отримаєте кухню мрії, де все функціонально, зручно, ергономічно, красиво і радує око. Де розетки під рукою і в потрібній кількості, робоча поверхня підходить саме для вашого зростання, до спецій легко дотягнутися, а змішувач - відкрити однією рукою. Де за матеріалом фартуха легко доглядати, а освітлення достатньо для процесу готування. Де небажані запахи видаляються за допомогою хорошої системи вентиляції, а дістаючи деко з гарячим пирогом, вам не доведеться придумувати, куди його поставити.